Kolekce Couture 2019 představena v Madridu

Okouzlující jas a neutajené tajemství - nová couture kolekce Zuzany Kubíčkové představena v Madridu

Inspirace kolekce Couture 2019 se začala odvíjet od místa, kde se v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week uskutečnila světová premiéra její přehlídky – od budovy Rudolfina. Majestátní budovu Rudolfina a jistou nostalgii na dobu jeho vzniku, rozkvět průmyslové revoluce, období optimismu a víry v lepší zítřek reflektuje kolekce, jejíž modely jsou velkorysé, prosvětlené a plují kolem postavy, jako by byly ze vzduchu. Broušený křišťál odráží světlo v místnosti, tyl a peří tancují kolem těl. 

Kolekce zobrazuje ženu v celé její kráse. Pracuje s materiály lehkými jako vánek a konceptem neo-negližé a vytvořila třicet modelů spíše klasických střihů, které kombinací materiálu a zdobení získávají na výjimečnosti. Barevná paleta se nese v  intimních valérech pudrové, nude a béžové, které doplňuje smetanová, černá a černobílý potisk. Hojně se objevuje vyšívaný tyl a bavlněná krajka doplněné o hedvábí a nylonovou organzu, jenž svou průsvitností vytváří téměř neviditelné oděvy. Vrcholem kolekce je róba ušitá z jedinečné křišťálové sítě Preciosa.

Na tvorbě kolekce jsem spolupracovala se společností Preciosa, jejíž křišťálové kameny a voskové perle dotvářejí jednotlivé modely. Mezi jinými sáhla i po šatonových růžích Maxima, které odrážejí až 264 paprsků světla a jsou tak nejtřpytivějším kamenem ve své kategorii na světě. 

Přehlídka v Madridu se konala v rámci výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program a jako spolupořadatel jí podpořila také Česká centra. „Prezentace české módní scény patří k významným aktivitám, na které se Česká centra zaměřují při prezentaci současné tváře Česka. Pořádáme módní přehlídky, spolupracujeme se zahraničními týdny módy a zveme zahraniční odborníky, aby se v ČR seznámili s místní módou,“říká k přehlídce Monika Koblerová, ředitelka Úseku kulturní diplomacie a Sítě Českých center. 

Pop-Up
Pop-Up

Zuzana Kubickova a Cafe~Cafe Vás společně zvou na letní pop-up store nové značky Pop by Zuzana Kubíčková. Pop-up nabídne letní novinky značky a základní, nadčasové kusy dámského šatníku.