top of page
ZK_SS2016_TANA1851 P.jpg
Couture 2016 SS

Eso v rukávu Zuzany Kubíčkové v sezóně jaro/léto 2016

 

Praha, 28. ledna 2016 – Zuzana Kubíčková při tvorbě kolekce jaro/léto 2016 vsadila všechny karty na dekadentní potěšení ze hry, které s patřičnou noblesou již podruhé v její v kampani předvedla herečka Táňa Pauhofová. Všudypřítomný adrenalin z hazardu se do kolekce otiskl ve formě motivů karetních symbolů v barevných výšivkách a aplikacích. Zábrany šly stranou, zelenou dostala odvaha a chuť riskovat. Ale není se čeho bát, je to jen hra… 

 

Kolekce je strukturovaná do tří tvůrčích linií. První tvůrčí linii tvoří draperie jemných hedvábných látek, jenž obtékají siluetu a zdůrazňují ženské křivky. Vytvářejí přitom kontrast k téměř kompletně zahalenému tělu. Zuzana Kubíčková pracuje výhradně s ušlechtilými materiály prvotřídní kvality jako hedvábný taft, který navzdory lehkosti vytváří tvar i objem, dále hedvábná saténová organza, hedvábný duchesse, mikado, či hedvábný shantung. Ve druhé tvůrčí linii jsou róby aranžované z tužších látek a vytvářejí objemné a pevné, současně však v pohybu volně plynoucí skulptury. Silueta je vždy záměrně narušována asymetrií, která v klidu, a ještě pak více v pohybu, dodává róbě dynamiku. Práce s modelací objemu je podtržena tvarováním siluety pomocí waspie: pod většinou aranžovaných modelů jsou korzety, které nápadně rýsují linii pasu. Kontrastem objemu a štíhlého pasu dosahuje Zuzana Kubíčková dojmu vznešenosti. 

 

Třetí tvůrčí linie pracuje s motivem květů. Ten prostupuje celou kolekcí, neboť autorka v drapérii a aranžování látky nachází paralelu s přírodními tvary; řasené látky evokují struktury, tvary a záhyby okvětních plátků. Květy jsou v prostorové podobě ručně šitých 3D aplikací ztvárněny od rozkvětu až po vadnutí. V plošném motivu potisků pak evokují asijskou inkoustovou malbu. Autorem potisků je textilní designér Juraj Straka, který navrhuje pro světové značky jako jsou Schiaparelli, Yves Saint-Laurent nebo Lanvin. 

 

Nápadné kontrastní kombinace přináší rovněž široká barevná škála. Neutrální tóny černé, antracito- vé, stříbřitě šedé, karamelové, bílé a barvy slonové kosti vytvářejí napětí s výraznými až jedovatými odstíny zelené, žluté, lila, lososové a červené. Nová kolekce Zuzana Kubíčková Couture 2024 nabízí modely pro celé spektrum večerních příleži- tostí. Vedle šatů obsahuje topy doplněné sukněmi či širokými kalhotami, večerní kabát s moaré efektem, pro nejvýjimečnější příležitosti pak dlouhé róby s vlečkou. Vybrané modely doplňují jemně pletené hedvábné svetříky ve žluté, lila a tyrkysové barvě.

V kolekci se jako dva vášniví hráči přebíjí motiv hazardu s něžnou rafinovaností. Návrhářka Zuzana Kubíčková si proto jako stěžejní barvu vybrala pro ni atypickou černou, která společně s béžovou a bílou tvoří základní paletu, do níž vstupují kanárkově žlutá, červená, tyrkysová, fuchsiová, sytě zelená, světle šedivá v podobě výšivek. Jednoduché klasické střihy a jejich detailní zpracování dávají vyniknout strukturám látek a barevným ornamentům. Některé modely linii těla kopírují, jiné mu naopak dávají úplnou volnost, ale vždy upozorňují na ladnou ženskou křivku. Zuzana zůstala věrná přírodnímu hedvábí, které zkombinovala se smyslnou krajkou, lesklou organzou a bavlnou. 

 

„Teplé letní večery přímo vybízejí k oslavě života a nespoutané zábavě, proto mi při tvorbě kolekce byly inspirací. Modely jsou určené k divokým večírkům, velkorysým večeřím nebo chvílím stráveným v soukromí. Možností je nespočet, stačí si jen vybrat tu správnou kombinaci,“ říká návrhářka Zuzana Kubíčková.

 

Transparentnost, opálový odlesk a mix karetních symbolů koketují s čistými liniemi v podobě šatů, sukní, bolerek, kabátků, širokých kalhot, košil a topů. Žena, která se nechá lapit kolekcí, se na opulentním večírku promění ve svůdnou divu a na dopoledním brunchi odzbrojí svou křehkostí. Koktejl hořké chuti se sladkým koncem jako neodmyslitelný doplněk, a hra může začít…

 

Tváří kampaně je již podruhé herečka Táňa Pauhofová, která se stává leitmotivem kolekcí návrhářky Zuzany Kubíčkové, a tvoří tak neodmyslitelnou součást značky.

„Mám radost, že s námi Táňa pokračuje ve spolupráci již druhou sezónu, tentokrát v kampani pro kolekci jaro/léto 2016 opět v režii fotografa Karla Losenického. Táňa se dokonale vcítila do ducha kolekce, ve které ukazuje své další já a pozvedává rafinovanou ženskost hvězdným směrem. Vyzařuje z ní svůdnost a požitek a to je přesně ono. Našly jsme se," doplňuje Zuzana Kubíčková.

 

Protože se návrhářka nechala při tvorbě kolekce unést potěšením ze hry, doplnila ji prádlem, které by bylo hříchem schovávat. Dokonale vystihuje ženu, která ztělesňuje všechny aspekty její tvorby. Je spojením pikantní nevinnosti a provokace, jemné dívky a zralé ženy probouzející mužskou fantazii. Voyerské oko tak zachytí průhlednou černou krajku zdobenou karetními symboly zkrášlující kolekci jaro/léto či kombinaci jemné síťky s tělovým hedvábným saténem. Jednotlivé díly umožňují rafinované vrstvení, které umocňuje smyslnost výsledného modelu.

bottom of page