top of page
ZUZANA KUBICKOVA_SS17_14_WEB.jpg
Couture 2017 SS

Kolekce SINLESS Zuzany Kubíčkové balancuje na hraně mezi cudností a smyslností

 

Očekávání něčeho nového, nevšedního nebo příprava na významný den, to jsou stavy mysli, které se odrážejí v jarní kolekci Zuzany Kubíčkové. Barevná paleta slonové kosti, béžové, pískové a černé s perleťovou povrchovou úpravou je osvěžena žíhanými potisky. V kombinaci s použitými materiály, kterými jsou hedvábná krajka, len a tyl, vytváří něžnou kolekci, v níž hravě balancuje inspirace dívčí netknutostí s erotickou smyslností téměř zapomenutých prvků spodního prádla. „Není známo, zda si je nositelka vědoma jisté provokativnosti; její nezkušenost je možná vysvětlením této volby,” říká Zuzana Kubíčková.

Siluety jsou štíhlé, kopírují linie těla nebo jeho části, zatímco zbytek oděvu kontrastuje velkorysou objemností. Většina oděvů je střižena tak, že z velké části zahaluje tělo, ale transparentnost materiálů dává tušit křivky a dovoluje rafinované vrstvení při zachování vzdušné lehkosti.

 

Autorka rozvíjí své oblíbené ruční techniky zpracování materiálu jako je žabičkování, řasení či proplétání pruhů látky. Prvky zdobné plní na některých kusech oděvu i roli funkční. Například broušené skleněné korálky, kterými jsou pošité rukávy topů a sukně, jsou na topu ze tkaných stuh použité jako spojovací prvek. Proplétání odkazuje na historické kostýmy nebo dokonce inspiraci architekturou, jako je tomu u kabátku z pruhů lnu s kovovým vzhledem, který evokuje mříž. 

 

Výrazným motivem jsou prvky spodního prádla použité však jako vnější oděv. Klíčové jsou korzety a waspie stahující pas, které jsou volně inspirované módou 16. století. V kolekci se také objevují krajková a hedvábná body s kosticemi, zavazování rukávů po celé délce či límečky z hedvábné krajky připomínající podvazky punčoch. Kolekci doplňuje i samotné spodní prádlo. Podprsenka, několik variant kalhotek, košilka a pyžámko z hedvábného saténu nebo hedvábné krajky se drží barevnosti slonové kosti a béžové.

 

„Radost z oblékání a zdobení je ušlechtilý rituál, který by se z našich životů neměl vytratit. Jarní kolekce proto rozvíjí mou oblibu nápaditě a poctivě zpracovaných oděvů. Samotný proces zdobení oděvu je pro mě relaxační, téměř meditační záležitostí,” říká ke své nejnovější kolekci Zuzana Kubíčková. 

bottom of page