top of page
Couture 2022-23

Rok 2022 je pro návrhářku Zuzanu Kubíčkovou 10. výročím založení vlastního ateliéru. Nová kolekce Couture 2022/23 se tak spontánně stala ohlédnutím za uplynulými lety a akcentuje a dále rozvíjí drobné detaily a techniky, které byly součástí modelů minulých kolekcí. „Vracím se k ručním technikám zpracování látky. Jsou to postupy časově náročné a částečně i experimentální, a tak pro ně v běžném provozu ateliéru nebývá prostor,“ říká návrhářka. 

 

Ke slovu se tak dostalo sámkování látky, našívání textilních aplikací i tvorba originální metráže. Návrhářka se vrátila také k technice smockingu, která spočívá v zakreslení pravidelného rastru na látku a následnému sešití v daných bodech pro vytvoření plastického vzoru. Objevila rovněž specifickou techniku získání textury zahřátím látky. „Oděv je tvořen úplně od základu; ještě před stříháním látky si formujeme nový materiál,“ vysvětluje Zuzana. 

 

Jednoduché, ale technicky propracované modely siluet nepodléhajících času jsou rozhýbané zvlněnými liniemi a diagonálním členěním i kombinací různorodých materiálů a struktur. Vrstvení a spojování materiálů a jejich povrchů reflektuje plynutí času, jeho optiku a členitost. Současně je to návrhářčin způsob, jak docílit co nejlepší možné formy. 

 

Siluety jsou oblečené, přesto transparentní nebo s průhledy odhalujícími kůži - stojáčky zahalují partie krku a přecházejí ve vlající šály, linie rozepnutých knoflíčků z křišťálu nebo perliček tvoří vysoké rozparky na zadních dílech šatů. Modely pracují i s kontrastem vzdušných a těžších materiálů a jejich pohybem. Hedvábný šifon, tylové plisé s malými pajetkami, krajku a výšivku doplňuje envers satén či umělá kůže. Převážně monochromatická barevnost modelů se soustředí na detaily tvořené v ploše pouhými odlesky. Černá a odstíny bílé a pudrové jsou osvěženy akcenty červené.

bottom of page