top of page
Zuzana Kubickova FW17_image by Karel Losenický_4.jpg
Couture 2017 AW

Dráždivá dekadence z vyšších sfér v zimní kolekci Zuzany Kubíčkové

 

Červené přítmí novobarokního sálu Boccaccio, za první republiky dobře utajovaného nočního podniku, kde se pomocí intimních styků mezi vládní elitou utvářela evropská a světová politika, se stalo kulisou představení nové kolekce módní návrhářky Zuzany Kubíčkové.

Modelky svůdně pózující v lóžích a před lomenými zrcadly připomínaly metresy a vyzvědačky, často známé filmové herečky a zpěvačky, dámy z nejvyšších společenských tříd, které oplývaly nejen půvabem, ale také rafinovaností, důmyslností a originalitou. Právě ty inspirovaly Zuzanu Kubíčkovou k lehce dráždivé zimní kolekci s večerní atmosférou a nádechem šantánu. 

 

Z cudné až zdánlivě nechtěné svůdnosti ženy jarní kolekce se vyvinula distingovaná dáma, suverénní a vybavená nonšalancí světoobčanky a praxí politických i literárních salónů, v níž je díky prostopášnosti něco intenzivně lidsky blízkého. 

Kolekce pracuje s klasickými atributy večerních slavnostních oděvů, precizní krejčovinou a propracovanými detaily, perlovou výšivkou, třpytivými broušenými kamínky, kožešinou a peřím. Opět se objevuje negližé styl, který se z lehkosti a vzdušnosti jarní kolekce posouvá k budoárovému charakteru a pracuje s teplou vlněnou látkou, suknem a flaušem. Kabáty se šálovými límci působí jako vyšívané teplé župany a i na topy a podprsenkové korzety jsou použity vlněné látky ručně pošité perlami a korálky. Kontrast hravosti a frivolnosti s klasičností a seriózností ztělesňuje také spojení průhledného tylu s kožíškem nebo vypasovaná linie kabátku s klenutými a objemnými kožešinovými rukávy. Práci se strukturou a reliéfem materiálu v zimní kolekci nahradily večerní látky s efektem jako vyšívaný tyl, vyšívaný samet a vyšívaný hedvábný krepdešín. Jemnou barevnost zastřených tónů růžové s ledově modrou, zelenkavou a tmavě modrou rozrušují lehce provokativní prvky jako šněrování, průsvitnost a nahá kůže .

bottom of page