top of page
ZUZANA KUBICKOVA SS20191536 A (kopie).jpg
Couture 2019

Okouzlující jas a neutajené tajemství - nová kolekce Zuzany Kubíčkové jako políbení múzy 

 

Inspirace letošní kolekce couture návrhářky Zuzany Kubíčkové se začala odvíjet od místa, kde se návrhářka rozhodla uskutečnit přehlídku. Majestátní budovu Rudolfina a jistou nostalgii na dobu jeho vzniku, rozkvět průmyslové revoluce, období optimismu a víry v lepší zítřek reflektuje kolekce, jejíž modely jsou velkorysé, prosvětlené a plují kolem postavy, jako by byly ze vzduchu. Broušený křišťál odráží světlo v místnosti, tyl a peří tancují kolem těl. Kubíčková zobrazuje ženu v celé její kráse. Autorka pracuje s materiály lehkými jako vánek a konceptem neo-negližé a na loňskou kolekci večerních rób Secret Garden navazuje třiceti modely spíše klasických střihů, které kombinací materiálu a zdobení získávají na výjimečnosti. Barevná paleta se oproti poslední kolekci utlumila; nese se v  intimních valérech pudrové, nude a béžové, které doplňuje smetanová, černá a černobílý potisk. Zato přibylo zdobných prvků a třpytu. Hojně se objevuje vyšívaný tyl a bavlněná krajka doplněné o hedvábí a nylonovou organzu, jenž svou průsvitností vytváří téměř neviditelné oděvy. Dynamiku kolekci dodává pět barevně výraznějších modelů – zelenkavý, blankytně modrý a lila. Vrcholem kolekce je pak róba ušitá z jedinečné křišťálové sítě Preciosa.

Jak odborná veřejnost, tak zákazníci Zuzany Kubíčkové si zvykli, že přehlídky nových kolekcí jsou show v pravém slova smyslu. Nejinak tomu bylo i tentokrát a pro svou přehlídku v Rudolfinu se Kubíčková spojila s těmi nejlepšími. Na tvorbě kolekce spolupracovala se společností Preciosa, jejíž křišťálové kameny a voskové perle dotvářejí jednotlivé modely. Kubíčková mezi jinými sáhla i po šatonových růžích Maxima, které odrážejí až 264 paprsků světla a jsou tak nejtřpytivějším kamenem ve své kategorii na světě. K dramaturgii přehlídky se připojil umělecký soubor Baletu Národního divadla. Jeho 15 členů vystoupilo pod vedením a ve společné choreografii prvního sólisty Ondřeje Vinkláta a sólisty Marka Svobodníka. Tanečníci vytvořili ve dvoraně Rudolfina iluzi organického prostoru, který měnil podobu a tvar tak, aby dal vyniknout jednotlivým modelům.

 

Nová kolekce couture bohatě zdobená křišťálem Preciosa navazuje na kapsuli oděvů a doplňků, které návrhářka vytvořila pro novou kampaň Preciosy s názvem St. Elsewhere. Právě přehlídka v Rudolfinu znamenala globální start celé kampaně, která nyní procestuje světové metropole módy jako Paříž nebo Šanghaj.

bottom of page