top of page
Couture 2018

Kolekcí Secret Garden si Zuzana Kubíčková splnila sen vytvořit soubor unikátních večerních rób

 

V rámci zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku proběhlo exkluzivní představení nové kolekce módní návrhářky Zuzany Kubíčkové. Autorka, která se sezónními kolekcemi na pražském týdnu módy pravidelně představuje od roku 2012, předvedla v majestátním sále s výhledem na noční Prahu – přehlídka se konala v 15. podlaží dejvického hotelu International –  dosavadní vrchol své tvorby.

V prakticky nesezónní kolekci sestávající z 21 večerních rób dovedla k dokonalosti styl, ke kterému od absolventských let a rané tvorby směřuje – rafinovaně zdobené a ve velké míře ručně zpracované večerní šaty jsou samostatnými uměleckými díly. Kubíčková v kolekci pracuje téměř výhradně s exkluzivními materiály pocházejícími z italské rodinné manufaktury Ricamficio Paolo, která dodává látky pro věhlasné světové módní domy jako je Dior, Chloé, Burberry, Miu Miu apod. Z bohatě ručně vyšívaných látek vystřihuje motivy, které pak na látky znovu aplikuje, dále je dekoruje květinovými nášivkami a zdobí korálky. Jednotlivé róby Zuzana s týmem krejčových dlouhé dny a týdny ručně zdobí. Kolekci tak tvoří skutečně unikátní a nenapodobitelné róby. Vrcholným kusem jsou dlouhé šaty s květinovými aplikacemi a ručně vyšívanými ozdobami, kde má každý květ jiné barevné provedení. Na těchto šatech se pracovalo 60 hodin. „Vždy jsem toužila zpracovat květinovou inspiraci. Ale měla jsem o tom své představy - chtěla jsem mimořádnost a originalitu každého květu přenést i do své kolekce. Inspiruje mě práce starých mistrů a tradiční řemeslné postupy. Současně jsou pro mou tvorbu do jisté míry typické šaty pro mimořádnou příležitost – to je dáno tím, že se věnuji především individuální zakázkové tvorbě. Mé zákaznice si většinou přejí šaty výjimečné, osobní a současně uvažují prakticky a chtějí, aby šaty byly nadčasové,“ popsala vznik kolekce Secret Garden sama návrhářka. 

Inspirace květinami, která se prolíná celou kolekcí, široká škála živých barev – starorůžové, pastelové mint a bledě modré, šeříkové, rudé, zelené, oranžové a dalších, připomínající barokní plátna, kontrastuje s jednoduchými liniemi a nadčasovými klasickými střihy. Splývavé šaty se špagetovými ramínky činí jedinečné pastelově zelenkavý a starorůžový samet vrstvený s vyšívaným tylem a krajkou. Vznešené látky – samet, vyšívaný a plisovaný tyl, hedvábí, zlatá metalická krajka s výšivkou, krémová hedvábná krajka pošívaná flitry, guipure krajka, bohatě vyšívané látky hrající mnoha barevnými odlesky a záplava květin vykouzlily neopakovatelnou atmosféru magické zahrady.

Jedinečnost modelů, která jde ruku v ruce s nákladným a časově náročným detailním propracováním, je v kolekci Secret Garden dovedena do maxima. Přehlídka se i z toho důvodu uskutečnila ve stylu „see now, buy now“ a zákaznice, které si šaty na místě vybraly, si je zde mohly rovnou pořídit. Současně bylo díky online přenosu možné sledovat přehlídku v reálném čase prakticky odkudkoli.  

bottom of page