top of page
Couture 2021

Nová Couture kolekce návrhářky Zuzany Kubíčkové je celá složená z večerních šatů. Kromě intenzivního pocitu, že po období, kdy společenský život jako by nebyl, si právě večerní šaty zasloužíme, vedlo k tomuto rozhodnutí několik důvodů.

 

Tím nejpřímějším je poptávka. Ženy do ateliéru Zuzany Kubíčkové ponejvíce přicházejí právě pro šaty na speciální příležitosti. „Moje módní východisko je snaha krásně oblékat konkrétní ženy. Jsem si vědomá toho, že spousta věcí už tu byla, a nejde mi o vytváření nových módních konceptů. Přicházím s mou vizí toho, co vnímám, že mé zákaznice hledají, chtějí a potřebují,“ objasňuje Zuzana. 

 

V druhém plánu stojí fakt, že ve své linii Couture tvoří návrhářka unikátní modely, jež jsou příležitostí předvést kreativitu i krejčovský um ateliéru. A do třetice, komplexní řada večerních šatů je téma, které návrhářku zajímalo už delší dobu.

Rozhodnutí věnovat se večerním šatům svým způsobem definovalo i estetický směr kolekce. „Ztělesněním ideálních večerních šatů je pro mě styl 30. let minulého století. Jsem přesvědčená, že je to ta nejlichotivější silueta a archetyp noblesních šatů. Styl třicátých let přinesl novou práci s materiálem a anatomií těla. Například díky šikmému pokládání látky se šaty jiným způsobem nesou kolem těla. A to se nám na stylu tohoto období líbí,“ říká Zuzana. 

 

Modely však zdaleka nejsou čistě nostalgické. K estetice 30. let přidává autorka své vlastní vize a také styling, kterým již tradičně kolekci doladil stylista Jan Králíček, je přirozený a uvolněný. Šaty ve všech délkách doplňují špičaté baleríny bez podpatku a společnost Preciosa ke kolekci na míru vytvořila čelenky a vlasové ozdoby s českým křišťálem. 

 

Téměř futuristickým modelem jsou šaty inspirované vizí Světa bez kouře společnosti Philip Morris ČR, která je významným partnerem přehlídky kolekce. „Stříbřitý třpyt těchto šatů z látky pošité drobnými lesklými flitry a jejich fluidita mi evokuje budoucnost, zatímco částečná průsvitnost a lehkost šatů je mou představou světa bez cigaretového kouře tak, jak o něj usiluje Philip Morris a jejich bezdýmné alternativy,“ vysvětluje Zuzana. 

 

V kolekci se objevují exkluzivní materiály jako hedvábný samet, tzv. envers satin (hutný satén z viskózy, s nímž se dá pracovat z rubu i z líce), hedvábný šifon, různé flitrové látky, hedvábí s metalickým vláknem, flitrová výšivka na tylu či třpytivý úplet. Barevnou paletu tvoří kombinace zemitých a pastelových odstínů.

bottom of page