Couture 2021

„Ztělesněním ideálních večerních šatů je pro mě styl 30. let minulého století. Jsem přesvědčená, že je to ta nejlichotivější silueta a archetyp noblesních šatů. Styl třicátých let přinesl novou práci s materiálem a anatomií těla. Například díky šikmému pokládání látky se šaty jiným způsobem nesou kolem těla. A to se nám na stylu tohoto období líbí,“ říká Zuzana. 

Modely však zdaleka nejsou čistě nostalgické. K estetice 30. let přidává autorka své vlastní vize a také styling, kterým již tradičně kolekci doladil stylista Jan Králíček, je přirozený a uvolněný. Šaty ve všech délkách doplňují špičaté baleríny bez podpatku a společnost Preciosa ke kolekci na míru vytvořila čelenky a vlasové ozdoby s českým křišťálem.

Téměř futuristickým modelem jsou šaty inspirované vizí Světa bez kouře společnosti Philip Morris ČR, která je významným partnerem přehlídky kolekce. „Stříbřitý třpyt těchto šatů z látky pošité drobnými lesklými flitry a jejich fluidita mi evokuje budoucnost, zatímco částečná průsvitnost a lehkost šatů je mou představou světa bez cigaretového kouře tak, jak o něj usiluje Philip Morris a jejich bezdýmné alternativy,“ vysvětluje Zuzana. 

V kolekci se objevují exkluzivní materiály jako hedvábný samet, tzv. envers satin (hutný satén z viskózy, s nímž se dá pracovat z rubu i z líce), hedvábný šifon, různé flitrové látky, hedvábí s metalickým vláknem, flitrová výšivka na tylu či třpytivý úplet. Barevnou paletu tvoří kombinace zemitých a pastelových odstínů.

Přehlídka kolekce proběhla na Letné, v části Prahy, která byla vystavěná ve 30. letech, a v níž návrhářka sama donedávna žila. Vinařská ulice byla pro tuto slavnostní příležitost uzavřená a v kulisách večerního města byla kromě kolekce šatů představena nová verze modelu ŠKODA FABIA. Tradiční český výrobce vozů ŠKODA AUTO, s nímž návrhářka v minulosti už několikrát spolupracovala, byl rovněž významným partnerem přehlídky. 

Originální look modelek zajistil tým nejlepších make-up artistů z parfumerií DOUGLAS se zkušenostmi z módních eventů a prestižních společenských událostí. O účesy se postarala sestava profesionálních hair stylistů TONI&GUY. Na přípitek se podávalo šampaňské značky MUMM, které je úzce spjato s módním světem a kreativitou oděvních designérů i leskem výjimečných událostí. 

 

Kredity

foto: Marek Mičánek

art direction: Jan Králíček

scénografie přehlídky: Marek Cpin

modelka: Aneta Měšťanová, Elite Model 

make up: Lucie Janků 

vlasy: Mirka Myšička Hajdová

produkce: Radovan Jelínek, Indep 

křišťálové doplňky: Soňa Dermeková, Preciosa Components

grafický design: Side2 

 

 

Pop-Up
Pop-Up

Zuzana Kubickova a Cafe~Cafe Vás společně zvou na letní pop-up store nové značky Pop by Zuzana Kubíčková. Pop-up nabídne letní novinky značky a základní, nadčasové kusy dámského šatníku.