top of page
Marie_Sutter_SS20_DAY1_97.jpg
Couture 2020

Nová kolekce Zuzany Kubíčkové je komorní studií na téma dámské sako

 

„Už dlouho mě lákala představa moci se zabývat tradičními prvky v dámské módě. Sako je zlatý hřeb krejčovského umu, protože za jeho tvorbou se krom jiného skrývá vysoká technická náročnost a řemeslná zručnost. Podle vypracování saka hned poznáte, s kým máte tu čest,“ říká Zuzana Kubíčková ke své nové kolekci Couture. Návrhářka sako vnímala jako výzvu již delší dobu. „Střihově dokonalé a dobře propracované sako se v dnešní nabídce často neobjevuje. Přitom historicky bylo vždy v nějaké podobě přítomné v dámském šatníku a patří mezi jeho základní prvky,“ říká Zuzana.

Kolekce Couture 2020 je menší sérií než jsme byli u autorky dosud zvyklí. Soubor 15 modelů nezapře autorčinu oblíbenou estetiku - výrazně ženskou siluetu s úzkým pasem a klenutými boky, která tvaruje dámskou postavu. Forma saka je velmi propracovaná, předimenzovaná, saka jsou vyztužená, vypolstrovaná a pracují s různými technickými prvky vycházejícími na povrch. Výztuže a výplně jsou přiznané a místy se stávají i samostatným oděvem. Ani tentokrát si návrhářka „neodpustila“ propašování prádlových prvků do svrchního oděvu. Na přiznané prvky spodního prádla pak navazují korzetové modely, které kolekci sak doplňují. 

 

Dominantním materiálem je vlněný dvojitý krep, jemuž sekunduje hedvábná organza se saténovým leskem, transparentní nylon, hedvábný samet, to vše střídmě dozdobené flitry. Barevná paleta se od poslední kolekce Couture posunula do výrazně plnějších a živějších tónů. Purpurovou, základní modrou, cukrově růžovou a teplou okrově žlutou doplňuje černá a tělová. Práce s barvou je monochromatická; i knoflíky jsou potažené látkou. Kromě jemných akcentů lesku a třpytu flitrů jsou jediným zdobným prvkem kontrastní paspulky zvýrazňující siluety. 

 

Vzhledem k tomu, že hlavní téma kolekce – sako – je pro autorku tak ikonickým prvkem šatníku, pojala prezentaci víceméně statickým, výstavním způsobem. „Je to něco jako nahlédnutí do krejčovského kabinetu – do místa, které není běžně přístupné a kde je leccos rozpracováno. Vidíme zde hotové oděvy, i jednotlivé fragmenty, modelky i krejčovské figuríny,“ vysvětluje Kubíčková.

bottom of page